Yaz Renkleri ve Çanta Trendleri

Genel olarak kadınlar arasında bilinen yegane gerçek çanta ile özdeş bir giyimin kaçınılmaz olduğudur. Bir marangoz için elindeki alet çantası ne kadar hayati ise kadınlar içinde çantalar o kadar hayati önem taşıyor. Gerek süslü çantalar gerek sade çantalar kadınların kolunda olması gereken ve kıyafetlerini tamamlayan en önemli unsur diyebiliriz. Ayrıca her an gerekebilecek çeşitli malzemeleri de yanımızda taşımamız için oldukça önemli bir yeri var.Bu konuları zaten her birimiz biliyoruz çünkü tasarım ve giyim dünyasının en önemli temel taşı oldu çantalar.Yapılan bir araştırmaya göre 30'lu yaşlarına gelmiş orta gelirli bir kadının bile ortalama 21 adet çantası bulunuyor.

Yaza yaklaştığımız bu günlerde çantalarımız da renklenmeye ve biraz da olsa hafiflemeye başlıyor. En önemlisi yazlık kıyafetlerimize doğru renkte ve tarzda trend bir çanta uydurmak. Spor veya günlük kıyafetler ile kombin yapılacak bir klasik çanta, giydiğimiz kıyafetin sönmesine ve dikkatlerin ağır görüntüdeki bu çantaya dönmesine neden olacaktır. Yine düz renkli bir kombin tercihinde çantanın aşırı renkli ve özgür görünmesi, Dikkatleri yeniden çantalarımızın üserine çekecektir. Yazın her ne kadar cıvıl cıvıl ve rengarenk kıyafetleri seçiyor olsak da, çantalarımızı tarzımıza uydurmak için kıyafetlerimizi tekrar gözden geçirmeli ya da bu kıyafetlere uygun renklerde yazın hafifliğini gösterecek bir çanta tercihi yapmalıyız.

Vintage ve neon renklerin moda olduğu 2011-2013 aralığında, bu trend henüz bitmedi. Özellikle vintage modası son bir kaç yıldır oldukça revaçta. Bu trend genelde genç kuşak arasında oldukça etkili olsada bir çok ünlü isminde tercih ettiği trendlerden. Vintage tarzda bir çanta illa günlük görünmek zorunda değil. Eskinin sofistike havası klasik çantalara da yansıyabilir ve gece kıyafetlerinde, kombinlerimize tam uyum sağlar. Bildiğiniz gibi vintage tasarım eskinin alınıp kullanılması değil,modernize edilmiş görüntünün vintage havasına yakınlaştırılması ile yapılıyor. Tabiki eski görünümlü deforme edilmiş bir çanta elbiseler ile uyum sağlamayacak aksine itici bir görüntü oluşturacaktır.

Neon renkli çantalar ise daha şık ve minimalist tasarımlarda karşımıza çıkıyor. 2013 yılı çanta modellerine baktığımızda genel olarak neon renk ağırlıklı stil çantalar göze çarpanlar arasında. Bu çantaları ister gece ister günlük kıyafetlerle kombinleyebilmemiz mümkün. Neon renkleri en canlı gösteren rugan deriden üretilmiş bir çanta,bizi oldukça dikkat çekici, şık,elit veya özgür gösterebilir. Tabiki aynı vintage tasarımlarda olduğu gibi neon renklerde de, abartıya kaçmadan bir kombin hazırlamamız gerekmekte. Çünkü aşırı parlak ve neon renker katılacağımız ortamda bizi çok parlak da gösterebilir. Bu risklidir  çünkü aşırı dikkat çekmek hataların gözle görünür olmasına sebebiyet verir. Ayrıca detaylarında gözden kaçmasına neden olacaktır.0 yorum:

Yorum Gönder

Modelleri Beğendiniz mi?